Tangokatu (K-18)

lauantai 12:00 - 03:00

klo 12-03
Vapaa pääsy klo 12.00-13.00, jonka jälkeen liput 35 €, S-etu 33 €  S-EtukVISACREDITDEBITcmykSU

Ikäraja Tangokadulle K-18

Paviljongin, TangoKinon, Kruunun, Katulavan, Tangokapakan ja Grillaamon ohjelmatarjonta sisältyy lipunhintaan

Paviljonki

Paviljongissa juuri Sinulla on mahdollisuus olla Tähtiartisti ja viihdyttää tanssikansaa! On Sinun vuorosi loistaa – osallistuthan siis tanssittamiseen laulamalla Karaoketansseissa, jotka vuorossa aina Kuninkaallisien esiintymisien välillä.

TangoKino

TangoKino on Tangokadulla sijaitseva uusi viihdekeskus, jonne voi piipahtaa oman aikataulun mukaan toviksi tai vaikka pidemmäksikin aikaa lepuuttamaan jalkoja ja nauttimaan raikkaista kesäjuomista.

Sopivan paikan löydyttyä katsomosta voi valkokankaalta seurata vaikkapa Onnemme kyyneleet -ohjelmasarjaa tai Meidän Tango -konserttitaltiointia.

klo 17.00 / 22.00 / 23.00 Seinäjoen Tangomarkkinat – lyhyehkö, mutta kattava katsaus menneisiin vuosiin.
klo 19.00 alkaen kisastudiossa voi seurata Kuninkaallisen Finaalin tunnelmia

17:00 Tapahtumahistoriikki, kertojinaTiina Räsänen, Petri Hervanto
19:00 Kisastudio: Kuninkaallinen Finaali
22:00 Tapahtumahistoriikki, kertojinaTiina Räsänen, Petri Hervanto
23:00 Tapahtumahistoriikki, kertojinaTiina Räsänen, Petri Hervanto

Kruunu

Juhlavuoden kunniaksi Kruunussa nautittavana kolme erilaista ruokailuelämystä:
klo 12.00-15.00 Tarjolla raikas, ravitseva ja ruokaisa tangobuffet – 16 e
klo 15.30-19.30 Tuunattu Tangojen Tapaspöytä – 34 e
klo 22.00-00.00 Maukas ja maittava myöhäisillan tapaspöytä – 16 e

Ruokailijoita tasatunnein viihdyttävät

16:00 Aki Samuli, Heidi Pakarinen, Juha Maunu
17:00 Aki Samuli, Heidi Pakarinen, Juha Maunu
18:00 Aki Samuli, Heidi Pakarinen, Juha Maunu

Tunnelmalliset, akustiset Lähellä-klubikonsertit

21:00 Marko Maunuksela, Jukka Hallikainensäestäjänään Hellätrio
22:30 Aki Samuli, Maria Tyystersäestäjänään Hellätrio

Katulava

Musiikki-isäntänä Pasi Pesonen

13:15 SMOrk-Finalisti 1
13:20 SMOrk-Finalisti 1, solistivieraanaJohanna Pakonen
13:30 SMOrk-Finalisti 1, solistivieraanaKyösti Mäkimattila
13:40 SMOrk-Finalisti 1
14:00 SMOrk-Finalisti 2
14:05 SMOrk-Finalisti 2, solistivieraanaJohanna Pakonen
14:15 SMOrk-Finalisti 2, solistivieraanaKyösti Mäkimattila
14:25 SMOrk-Finalisti 2
15:00 Arja Koriseva, Guardia Nueva
16:45 SMOrk-Finalisti 1
17:45 SMOrk-Finalisti 2
18:45 Tanssileirin tanssituokio
18:45 SMOrk -voittajan julkaisu
18:50 Heidi Pakarinen, Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen, Petri Hervanto, Tiina Räsänen, Jackpot
20:00 SMOrk-kilpailun voittaja
21:45 Matti & Teppo, Horizone
23:10 Tanssileirin tanssituokio
23:15 Tangokuninkaalliset 2019 &Jackpot
23:45 Kyösti Mäkimattila, Varjokuva
01:00 Saana Sassali, Jarno Kokko, Aki Samuli, Maria Tyyster, Jackpot

Tangokapakka

 

20:45 IlmaTangon SM-kilpailun Semifinaali, seremoniamestarinaMatti Mainio

Kilpailun lisätiedot

Grillaamo

Taatusti kotimaista ja laadukasta tangomurkinaa on tarjolla aamusta iltaan, niin pieneen kuin suureenkin nälkään. Tervetuloa ruokailemaan!
AtriaMestareina Jyri Varonen ja Kimmo Vahtera, Seremoniamestarina Mika Vilenius

Grillaamassa ja kuulumisiaan kertomassa:

Muutokset mahdollisia, lisäykset varmoja. Ohjelmatiedot päivitetty 11.5.2019.